Αρχική σελίδα Δραστηριότητες ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΚΦΟΒΙΣΜΟ 7-3-2016

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΚΦΟΒΙΣΜΟ 7-3-2016

Στα πλαίσια εκδηλώσεων που πραγματοποιούνται με αφορμή την Πανελλήνια ημέρα ενάντια στο Σχολικό εκφοβισμό ,

ενημερώθηκαν οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας, από τον Διευθυντή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πρέβεζας κ. Καμπουράκη Κωνσταντίνο , για τις μορφές Εκφοβισμού, την πρόληψη του φαινομένου, καθώς και την αντιμετώπισή του στο σχολικό περιβάλλον.

Δόθηκαν οδηγίες για δράσεις που βοηθούν τη σχολική κοινότητα και στοιχεία επικοινωνίας για περιπτώσεις που πρέπει να αντιμετωπιστούν άμεσα.

DSC07705

DSC07709

DSC07710

Στη συνέχεια μαθητές του σχολείου δραματοποίησαν διαλόγους με θέμα το σχολικό εκφοβισμό στο περιβάλλον του σχολείου και παρουσιάστηκε θεατρική παράσταση από σχολείο της περιοχής.

DSC07708

Στην εκδήλωση παρευρέθηκε ο υπεύθυνος Πολιτιστικών και Περιβαλλοντικών Προγραμμάτων της Διεύθυνσης Δευτ/θμιας Εκπ/σης  Πρέβεζας κ. Ντάκουλας Ευάγγελος.